Články

Fotbalový stadion pro fotbalovou ligu

REAKCE TÁBORA 2020 NA ROZHODNUTÍ ZASTUPITELSTVA POSTAVIT ZA MĚSTSKÉ PENÍZE FOTBALOVÝ STADION PRO PROFESIONÁLNÍ LIGU

Na zasedání zastupitelstva města Tábora dne 18. 4. 2016 prošel návrh P. Nováka (ANO 2011), záměr převedení fotbalového stadionu v Kvapilově ulici do majetku města s podmínkou investice 15 mil Kč do výstavby I. etapy nového stadionu. Takového, který bude odpovídat podmínkám profesionální ligy dle parametrů Fotbalové asociace ČR. Souhlas s tímto návrhem vyslovilo 15 zastupitelů z řad opozice a koalice. Proti byli zastupitelé hnutí TÁBOR 2020, JINAK a p. Šedivý (KSČM).
Jak celou kauzu vidíme my:

 

ROVINA VĚCNÁ

S FC MAS Táborsko jsme za poslední rok a půl osobně jednali minimálně šestkrát, přitom v posledních čtrnácti dnech třikrát. Při posledních jednáních jsme aktivně nabízeli FC MAS Táborsko podporu návrhu na několikamilionový příspěvek na infrastrukturu okolo nového stadionu, s podmínkou, že majetek zůstane fotbalovému klubu. Důvod, proč se bráníme převzetí majetku je jednak ten, že město již vlastní dva fotbalové stadiony – Na Svépomoci a Viktorii, kde hraje mládež a muži nižší soutěž. Obě zařízení jsou v zanedbaném stavu a proto jsme chtěli v koalici projednat jeho nápravu ve výši do 10 mil Kč. Tím by se podpořil mládežnický fotbal a město by investovalo do svého majetku. FC MAS však nadále trval na vstupu města jako investora do stavby ligového stadionu pro A tým.

A druhá věc je v tzv. salámové metodě dalších finančních potřeb na dostavbu do konečné podoby areálu, který již bude města. To bude pod tlakem majitelů klubu a fotbalové veřejnosti sypat další miliony. Sám zástupce oddílu uvedl, že konečná investice dosáhne úrovně 100 mil.

ROVINA POLITICKÁ

Jednání zastupitelstva města nebylo nakonec ani tak o fotbale, jako o dodržování podepsaných dohod a pravidel mezi politiky. Všichni zastupitelé za ČSSD a ANO 2011 se koncem roku 2014 podepsali pod větu : „…podpora přeměny stadionu v Kvapilově ulici pro potřeby fotbalové soutěže v režii fotbalového klubu“. Koaliční smlouva říká nejen to, že fotbalový stadion má zůstat a být rozvíjen fotbalovým oddílem, ale také to že koaliční partneři si nebudou pro své zájmy skrytě hledat hlasy v opozici. Petr Novák (ANO) toto vše zcela ignoroval a obešel jak koalici, tak i radu města. Bez projednání, bez hledání kompromisu, ve spojení s opozicí a koaliční ČSSD. Neskutečný faul, který z podepsané dohody učinil cár papíru.

Další rozbitá koalice v jednom českém městě, inscenovaná hnutím ANO 2011.

ROVINA FINANČNÍ

Fotbalová lobby říká, že nelze proti potřebě peněz na fotbalový stadion stavět veřejně prospěšné investice, jako je nový domov pro seniory (160 mil), modernizace plaveckého stadionu (55 mil), obnova haly a stadionu Míru (40 mil) či oprava Budějovické ulice (80 mil). Prý tím proti sobě stavíme obyvatele města. To je populistické a nezodpovědné tvrzení. Prostě peněz je tolik, kolik jich je a tomu byl přizpůsoben finanční výhled koalice. A tam byl nyní vražen klín s potřebou počátečních 15 mil, ale finálních cca 100 mil. pro profesionální fotbal.

Tak to je a tomu jsme se bránili.

19. 4. 2016, hnutí Tábor 2020

Další články

Naši zastupitelé

Kontaktujte nás