Články

Proč je dobré mít v Táboře mezinárodní festival Tabook?

Co je pro mne Tabook?

Tereza a Juraj Horváthovi. Držitelé ceny města Tábora z roku 2013 (vedle dalších profesních ocenění). Jejich příchod do Tábora znamenal vytvoření nové, mladé akční komunity humanitně založených a humánně smýšlejících lidí. Festival Tabook je produktem talentu, schopností i odborné prestiže Terezy a Juraje. Je ale také produktem aktivity lidí, kterými se dokázali obklopit a které nadchli.

Proč je dobré mít takový festival tady v Táboře?

Protože ten festival je dobrý. Jeho prestiž rok od roku stoupá, přijíždí sem zahraniční hosté, lidi z branže, osobnosti, které informují o Táboře daleko za jeho hranicemi. Táborská knihovna s paní ředitelkou Evou Měřínskou, nakladatelství Baobab a další jednotliví dobrovolnící tomu umí dát ten zápal a obětavost, které jinde nenajdete. Patří to sem.

Co jsem osobně zažil dobrého na Tabooku?

Baví mne například autorská čtení s následnou debatou s posluchači. Vloni třeba Karel Holomek a Petr Placák a dva roky před tím redaktor Lidovek Jiří Peňás s Jáchymem Topolem. Hezké bývají hudební večírky v nesalonním prostředí některých klubů či pivnic. A samozřejmě divadélka, dílny, projekce, akce pro děti, atd.

Na co se těším letos?

Na lidi, kteří sem přijedou. Město se pozmění, omládne, nabije se pozitivní energií a úsměvy. Vzduch jakoby vrže invencí a nápady. A co teprve ty táborské kavárny!

A na závěr jen dodávám:

Přijďte či přijeďte na Tabook. A vezměte sebou děti. Nebojte se, Tabook není okázale intelektuální. Je milý a vlídný.

Jiří Fišer – starosta, Tábor 2020

[email protected]

Další články

Naši zastupitelé

Kontaktujte nás